top of page

LIGA: Nováček, co nebyl úplně nováčkem


V neděli 10. září na naše hřiště zavítal nováček ve 2. lize - TJ Sokol Podhorní Újezd. O úplné nováčky se však nejednalo. Podstatnou část jejich týmu tvořili starší zkušení hráči, mj. i z nedalekých Opatovic nad Labem, které mají zkušenosti i s 1. ligou. Doplněni byli mladšími spoluhráči, dva z nich se účastnili výběrového utkání juniorů Východ-Západ. Rozhodně tedy nebylo radno tohoto nováčka podcenit.


Hned v 1. minutě zápasu se odehrála pro náš tým velmi nepříjemná situace. Jeden z našich útočníků dostal v průběhu hry velmi tvrdý zásah od protihráče, tento jasný faul však nebyl odpískán. Nával emocí prakticky všech Jihlaváků na sebe nenechal dlouho čekat, protože z následného protiútoku padl gól. A právě přemíra emocí byla něčím, co nás provázelo po většinu zápasu. V následujících minutách byla hra našeho týmu velmi neučesaná. Po několika minutách jsme se však dokázali vzpamatovat a naše hra se výrazně zlepšila. Okolo 20. minuty se však jeden z našich obránců dopustil neúmyslného zásahu do obličeje protihráče, což se podle pravidel trestá červenou kartou. Na 5 minut jsme tedy byli oslabeni. Do konce poločasu jsme sice náskok stáhnout nedokázali, hráli jsme však velmi dobře. Oba brankáři měli množství dobrých zákroků, obrana hrála tvrdě a kontaktně, útok se dokázal dostávat do velmi dobrých pozic ke střelbě. I díky tomu jsme dokázali náskok Podhorního Újezdu trochu stáhnout a bývalí prvoligoví útočníci měli náskok pouhé 4 góly, což nebylo vůbec špatné a zápas rozhodně nebyl ztracen.

Výsledek poločasu - 8:12


Ve druhém poločase oba týmy ještě více přitvrdily. Hra byla velmi kontaktní, ani jeden tým rozhodně nedal druhému nic zadarmo. Zhruba v polovině se však ukázaly zkušenosti bývalých prvoligových hráčů. V prvním poločase jsme sami sebe na několik minut oslabili vlastní naštvaností a neschopností se přenést přes ,,křivdu”, Podhorní Újezd se tedy pokusil použít stejnou taktiku. Dvakrát vyběhli při hře s míčem do autu (bez sportovního přiznání se) a jednou držel útočník našeho obránce bez míče, čímž mu zabránil v zablokování střely, která si našla cestu do branky. Těchto situací se však chytře dopustili v momentě, kdy je rozhodčí neviděla a nemohla tím pádem přerušit hru. Atmosféra byla napjatá prakticky všude - na hřišti, v hledišti i na střídačce. Dospělo to až do bodu, kdy rozhodčí musela urovnávat konflikt mezi několika hráči na středu hřiště, z nichž jeden dokonce uviděl žlutou kartu.

Mezitím zkušení ligoví útočníci na naší obranné polovině dominovali. Místo rychlých útočných systémů vsadili na silovou hru, kde se snažili naše obránce přetlačit, což se jim díky výškovému a váhovému rozdílu dařilo. Ke svému čtyřgólovému náskoku dokázali ještě pár přidat, jejich náskok tak vzrostl na sedm gólů.

Výsledek zápasu - 19:26


Střelci:

Jan Krpálek - 7

Jiří Šlejtr - 6

Lukáš Suchý - 5

Matěj Humler - 1

Comments


bottom of page