top of page

LIGA: Nezvládnutý start zápasu - 1. NH Brno nám nadělilo rozdíl jedenácti branekOpět 1. NH Brno, opět za deště. Stejně jako na podzim, znovu se náš souboj s NHčkem odehrál za silného deště, který v průběhu zápasu navíc zesiloval. Co však stejné nezůstalo, byl náš vstup do zápasu. Zatímco na podzim se nám v prvním poločase dařilo brněnskému týmu úspěšně vzdorovat, v tomto zápase bylo vše jinak.


V prvních 15 minutách zápasu nás NHčko doslova válcovalo. Po opakovaných ztrátách míče v útoku přecházeli rychlí brněnští útočníci do okamžitých protiútoků, jejichž přerušování se naší obraně nedařilo. Nestíhala se vracet včas a protiútok skončil ve většině případů trestným hodem ze středu brankoviště, což bylo pro bývalé brněnské mistry republiky snadným úkolem. V 16. minutě jsme si museli vzít oddechový čas, abychom se z počátečního debaklu vzpamatovali. Na tabuli svítilo skóre 8:1. Po oddechovém čase se náš výkon výrazně zlepšil, ale situaci nijak zásadně nevylepšil. Rozdíl zůstal do konce poločasu sedmigólový, 13:6.


Ve druhém poločase zkusil trenér zamíchat s útokem. Do hry poslal dva dorostence - Hečka a Partla - spolu se starším Krpálkem, který se v průběhu hry střídal s Humlerem. Styl hry se poměrně změnil, první polovinu jsme byli o něco úspěšnější (jak v obraně, tak v útoku) než domácí NHčko. Pak nám ale situaci zkomplikovala červená karta, kterou výborně pískající Kratochvíl udělil našemu obránci za faul na oblast hlavy a krku. V následujících pěti minutách se opět ukázala doména 1. NH Brno, rychlé protiútoky. Naše obrana je zvládala lépe než v prvním poločase, i tak se ale NHčko dokázalo dostávat do trestů u středu brankoviště, které brněnský útočník střelami o tyčku bez problémů proměňoval. V útoku byla situace trochu méně pozitivní. Vybojované příležitosti ke střelbě byly výrazně lepší než v první polovině zápasu, střelecké štěstí však nikoliv. Několikrát brněnskému brankaři pomohla branková konstrukce. 1. NH Brno ve druhém poločase dokázalo svůj náskok ještě navýšit, výsledek zápasu byl nakonec jedenáctigólový, a sice 24:13.


Naši výraznou prohru nám zcela určitě zajistil výše popsaný začátek 1. poločasu. Za prvních 15 minut zápasu se nám podařilo vstřelit pouze jeden jediný gól, situace tedy byla zcela identická jako v podzimním zápase se Starou Vsí. Kvalita hry se po počátečním debaklu sice zlepšila, jenže smazat tak výrazný gólový náskok mnohem zkušenějších soupeřů bylo skoro nemožné. Nezbývá nic jiného, než se z našich chyb poučit a v následujících zápasech se jich vyvarovat.

Comments


bottom of page