top of page

LIGA: Start sezóny byl ledovou sprchou, zápas s Ostopovicemi skončil devítigólovým rozdílem


V neděli 3.9. pro nás začal již druhý ligový rok. Bohužel pro nás jsme se hned v prvním zápase střetli s pravděpodobně nejsilnějším soupeřem v tabulce, TJ Sokolem Ostopovice. Ten v minulé sezóně skončil na zcela zaslouženém 2. místě, zatímco my jsme získali místo poslední. S nadsázkou by se tedy dalo říci, že úkolem nebylo co nejvíce vyhrát, ale co nejméně prohrát. Stát se však vždy může cokoliv, v tomto případě tomu tak bohužel nebylo...


První poločas nebyl studenou, nýbrž ledovou sprchou. Ostopovice vlétly do zápasu s neuvěřitelnou energií a v prvních minutách zápasu nás doslova válcovaly. Doménou jejich útoku byly velmi rychlé a mimořádně přesné přihrávky, kterými se útočníci dokázali dostávat do dobrých pozic a bez problémů je proměňovali. Rychlými útočnými systémy rozběhali naši obranu, přičemž většinou se jeden z útočníků ocitl na brankovišti takřka osamocen a snadno zakončil. Několikrát jim také přálo štěstí, jmenovitě teč jihlavského beka, která srazila míč do brány, nebo kdy si brankáři sáhli na balon a k úspěšnému zákroku chyběly milimetry. Ale i štěstí ke sportu patří.

Náš útok v prvním poločase tomuto tlaku nedokázal vzdorovat. Několikrát si dokázali vybojovat výborné příležitosti k zakončení, přesnost střelby však byla velmi nízká. Navíc proti útoku stál kvalitní ostopovický brankář Přikryl, kterému stačilo hrát poziční hru a nechat se trefit. Za první poločas jsme vstřelili pouze 4 góly a tím si definitivně pohřbili šanci na výhru.

Poločas - 4:13


Do druhého poločasu nastoupila lehce obměněná sestava. Lukáš Suchý se z obrany přemístil do útoku a na jeho místo nastoupil dorostenec Marek Jandl. A toto rozhodnutí se ukázalo jako výborný tah. Suchý přinesl do útoku novou energii a góly začaly padat jeden za druhým. Jandl v obraně také ukázal své kvality - hrál chytře a pozičně, čemuž se přizpůsobili i halvové a hra výrazně přitvrdila. Brankáři také chytili druhý dech - Tomalovi se podařilo vychytat trest ze středu brankoviště a rychlou střelu z dálky, později střídající Sobotka také přispěl sérií výborných zákroků.

Ve druhém poločase jsme se zásluhou toho všeho dokázali Ostopovicím vyrovnat - oba týmy vstřelily stejné množství gólů. Bohužel, díky tragickému prvnímu poločasu si mohl soupeř dovolit hrát v mnohem větším klidu a pouze hájit získaný gólový náskok, což pro něho nebyl problém.

Výsledek zápasu - 15:24 (4:13)

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page