top of page

LIGA: Překvapení sezóny - s Podhorním Újezdem jsme uhráli remízuDo Podhorního Újezdu jsme dorazili s poměrně nízkou nadějí na úspěch. Tým z této malé vesnice u Hořic se velmi dlouho držel na 1. místě tabulky, až v posledním týdnu jej přeskočil tým ze Studénky, navíc část týmu má bohaté zkušenosti s 1. ligou. Ovšem průběh zápasu zaskočil nejen našeho soupeře, ale i nás samotné.


Za velký úspěch v tomto zápase lze jednoznačně poděkovat našemu hlavnímu útoku Krpálek - Šlejtr - Suchý, který v neděli předvedl snad nejlepší výkon od začátku našeho působení v lize. Po mírném zaškobrtnutí v prvních minutách vytáhl svůj výkon na absolutní maximum. Přihrávky byly přesné, útočné systémy výborně zahrané, úspěšnost exekuce trestných hodů vysoká. Dokázali tak obstojně konkurovat prvoligovému útoku v čele s velmi zkušeným Patrikem Bajerem. Naše obrana, i přes problémy s již zmiňovanými útočníky Újezdu rozhodně druhé housle nehrála, brankář Sobotka také předvedl velmi dobrý výkon. První poločas dokonce skončil naším jednogólovým náskokem 11:12.


Ve druhém poločase jsme dokonce navýšili náskok na 3 branky. Motivace všech hráčů v poli i na střídačce byla vyhnaná na maximum. Až tak moc, že jak u nás, tak u soupeře vzrostl počet pokutových hodů, všechny udělené žluté karty padly právě v tomto poločase. Podhorní Újezd však dokázal náš náskok opět snížit na jeden gól. Byly 2 minuty do konce zápasu a jeden z našich útočníků chytře vystřelil tzv. padáček přes vysunutého gólmana Újezdu a už to vypadalo, že jsme vstřelili vítězný gól zápasu. Bek soupeře však předvedl fantastický zákrok, kdy takřka skočil šipku do branky a padající míč vyrazil ven. Podhorní Újezd v poslední minutě nastartoval rychlý protiútok, který skončil trestným hodem ze středu brankoviště, který byl bez problémů proměněn. Zápas tak skončil nerozhodně 21:21.


Střelci:

Krpálek - 10

Šlejtr - 8

Suchý - 3

Comments


bottom of page