top of page

LIGA: Obrovský pokrok oproti podzimu. Zápas s Drakenem skončil remízou 16:16.


Začátek zápasu se nám vydařil opravdu výborně. Do zápasu jsme od začátku vstoupili naplno. Střelecky se dařilo, obrana ve spolupráci s brankářem odrazila hned několik útoků Drakenu. Během prvních 13 minut jsme si dokázali obstarat náskok hned čtyř gólů. Draken si po tomto počátečním neúspěchu vzal právě ve 13. minutě oddechový čas, na tabuli svítilo skóre 6:2. Brněnský tým po poradě do zápasu opět naskočil, začalo se jim střelecky dařit mnohem více. To nás překvapilo a počáteční štěstí se začalo vytrácet. Okolo 21. minuty Draken skóre vyrovnal, i za pomoci našich chyb v útoku, kdy jsme ztráceli až příliš mnoho přihrávek. I brankáři Tomalovi se přestalo dařit, tak trenér Berka na posledních cca 8 minut poločasu poslal do hry druhého brankáře Sobotku, který sice vychytal dvě ,,tutovky", ale bohužel jsme toho nedokázali využít a poločas skončil remízou 9:9.

Do druhého poločasu opět nastoupila základní sestava. Prvních pár minut byl vždy rozdíl maximálně jednoho gólu, většinu času bylo skóre nerozhodně. Okolo 10. minuty však obrana s brankářem předváděla neuvěřitelný výkon. Halvové Jandl a Kaplánek skvěle zavírali střed brankoviště, kdy nedali Drakenu absolutně žádný prostor ke střelbě a vyháněli útočníky do krajů, které si brankář Tomala pohlídal. Berka, který hrál beka přispěl několika výbornými bloky a Draken jednu chvíli vůbec neskóroval. Náš útok této šance využil a odskočili jsme o tři góly. Ke konci poločasu se však brněnskému brankáři Matulovi podařilo vychytat několik našich trestů a Draken stáhl náš náskok na pouhý jeden gól. V poslední minutě zápasu však došlo v našem útoku ke ztrátě míče, a Draken nastartoval velmi rychlý protiútok, který skončil trestným hodem u středu brankoviště. Zkušený brněnský útočník střelou kolem pasu vyrovnal skóre a zajistil svému týmu bod ze zápasu. Zápas skončil remízou 16:16.

Když vezmeme v potaz výsledek zápasu s Drakenem Brno z podzimní části, kdy nás Draken Brno porazil rozdílem 13 gólů (26:13), tak se tento zápas dá jednoznačně hodnotit jako náš úspěch, i když si odvážíme pouze jeden bod. Přes zimní přípravu jsme udělali velký skok vpřed a i na hráčích bylo vidět, že jsou mnohem klidnější a jistější. Samozřejmě je potřeba se dál zlepšovat a pracovat na sobě, ale určitě jsme na dobré cestě.


Comments


bottom of page