top of page

LIGA: Dvoukolo - debakl vystřídala dominance


V prvním zápasu dvoukola odehraného na domácím hřišti proti nám nastoupil asi nejzkušenější tým z naší skupiny, SSK Vítkovice. Většina hráčů z tohoto týmu působila dlouhé roky v 1. lize a také v prestižních zápasech Čechy-Morava. I přesto všechno jsme s nimi v podzimní části dokázali odehrát velmi slušný zápas, tehdy domácí Vítkovice jsme překvapili. Tento úspěch se nám bohužel zopakovat nepodařilo. I přes značný věkový rozdíl byly Vítkovice od začátku zápasu dominantním týmem. Zejména útočníci ostravského týmu svými přesně mířenými střelami - prakticky z jakéhokoliv místa brankoviště - nedávali obraně s brankářem šanci a náš útok se snažil gólový náskok dohnat. To se mu však nedařilo, přesnost střelby nebyla ani zdaleka taková, jako u protihráčů. Po pár minutách si Vítkovice dokázaly obstarat slušný gólový náskok a náš tým jednu chvíli absolutně nevěděl, co má dělat. Tato strnulost způsobila i množství zbytečných ztrát míče v útoku, nedostatečnému tlaku na protihráče na zadní polovině hřiště, ani brankářům se nedařilo. Ve druhém poločase byla situace velmi obdobná, kde gólový náskok Vítkovic ještě více narostl. Ostravský tým nás doslova převálcoval a odváží si zasloužené body.

Výsledek zápasu - 13:20 (5:9)


V neděli však byla situace prakticky přesně opačná. V zápasu s týmem TJ Stará Ves nad Ondřejnicí jsme byli dominantním týmem my. Chtěli jsme si náš sobotní debakl vynahradit a to se nám podařilo. V prvním poločase fungovalo všechno tak, jak mělo. Obrana hrála tvrdě a aktivně, skvěle chytající brankář Sobotka také nedával soupeři příliš šancí skórovat, takže Stará Ves začala panikařit a ztrácet míče. Náš útok dokázal tyto chyby trestat a proměňoval šance. Nicméně i tak jsme mohli v prvním poločase uhrát ještě větší gólový náskok, kvůli spoléhání se více na individuální hru, než na útočné systémy. To jsme také ve druhém poločase změnili a bylo to znát. Stará Ves se sice oproti prvnímu poločasu také zlepšila, nicméně náš útok se v této části zápasu předvedl ve svém nejlepším světle a dokázal gólový náskok udržet. V tomto zápase tedy zasloužené body zůstaly doma.

Výsledek zápasu - 21:16 (9:6)


Střelci (Vítkovice):

Krpálek - 4

Humler - 1

Šlejtr - 2

Partl - 2

Hečko - 4


Střelci (Stará Ves):

Krpálek - 11

Humler - 1

Šlejtr - 5

Partl - 2

Hečko - 2

Comments


bottom of page