top of page

Domácí dvoukola se nám daří, v tom posledním jsme uhráli 3 bodyMinulé domácí dvoukolo bylo pro náš tým mimořádně úspěšné. Hostům jsme nedopřáli v obou zápasech ani bod a přiblížili se tak týmu Vítkovic, který je v tabulce těsně nad námi. Oba zápasy tohoto víkendu, s Drakenem Brno a týmem TJ Chropyně, byly divácky velmi zajímavé a všechny týmy, včetně našeho, předvedly velmi dobrý výkon. A právě díky našemu výkonu jsme dokázali získat hned 3 body, o jeden bod nás obral nerozhodný zápas s Chropyní. I tak jsme ale sesadili Vítkovice z 9. místa tabulky.


Začátek zápasu s Chropyní byl velmi vyrovnaný, mírně dominantnější však byl náš tým. Vstřelili jsme první gól zápasu a Chropyně se v prvních 10 minutách spíše dotahovala. Pak ale chropyňští útočníci na naši obranu recept nalezli. Přestali využívat střeleckých příležitostí ze hry a vsadili na trestné hody ze středu brankoviště, což jim velmi dobře vycházelo. Nic na tom nezměnila ani výměna brankářů, střely byly až na výjimky přesné a dobře umístěné. Ve zbytku poločasu pak dominovala právě Chropyně, která si dokázala obstarat jednogólový náskok. Ve druhém poločase jsme styl hry obměnili. Útok využil pomalejší chropyňské obrany a začal se spoléhat na rychlejší kličky a góly ze hry. Obrana přitvrdila hru na středu brankoviště a vyháněla protihráče do krajů, odkud zakončovali daleko obtížněji. Opět jsme se s Chropyní většinu poločasu ,,tahali” o jeden gól, nakonec jsme však udrželi remízu. Chropyně sice v závěru zápasu gól vstřelila, nebyl však uznán, jelikož padl až po vypršení času.

Výsledek: 14:14 (6:7)


Zápas s Drakenem Brno začal přesně opačně, než zápas s Chropyní. Začátek jsme totiž příliš nezvládli a výrazně dominoval brněnský tým. Náš tým si nechal tým Drakenu utéct hned o 3 góly a tento stav přetrval až do konce 1. poločasu. V tom druhém ale bylo vše jinak. Za obrat zápasu můžeme poděkovat především naší obraně, která trápila svou tvrdou hrou drakenské útočníky. Krásně si hlídala střed brankoviště, odkud padlo jen minimum gólů, na krajích pak dobře dohrávali halvové Kaplánek a hrající trenér Berka. Korunu tomu všemu nasadila výborná souhra brankáře Tomaly s bekem Jandlem, kteří schopným útočníkům Drakenu komplikovali hru nejen v nepřerušené hře, ale i při trestných hodech ze středu brankoviště. Útok naši obranu podpořil a střelecky se začalo dařit. Dokázali jsme skóre otočit na svou stranu, dokonce jsme v jednu chvíli vedli o dva góly. Draken však opět dostal příležitost uhrát remízu, kdy stáhli náš náskok na pouhý gól a na konci zápasu stříleli trestný hod u středu brankoviště. Jenže dobře postavená dvojice bek-brankář, kdy bek vyrazil bokem střelu ven z branky, jim radost z bodu nedopřála.

Výsledek: 19:18 (10:13)

Comments


bottom of page